Kılıçdaroğlu’ndan ‘Siyaset dışı kalma hakkınız yok’ sözlerine yanıt

İstanbul Halciler Derneği Başkanı Numan Dayan, İTO Meclis Üyesi Mithat Kargun ve yönetim kurulu üyelerinin kahvaltı davetine katılan CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu soruları yanıtladı.

“SİYASET BÖYLE YAPILMAZ”

Esnafın sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın açıklamaları hatırlatılması üzerine “Siyasetin, inanç, dil, kimlik ve yaşam tarzı üzerinden yapılmasını doğru bulmam. Hiçbir zaman böyle yapmadık ve yapmayacağız. Yapılmasını da doğru bulmam” yanıtını verdi.

“Yüzde 48.5’a yakın bir oy aldınız. Altılı Masa’yı kurdunuz, her görüşü bir araya getirdiniz” sözlerine Kılıçdaroğlu “Masayı kurmak kolay olmadı” yanıtını verdi.

“SİYASETİN GİRİŞ KAPISI VAR, ÇIKIŞ KAPISI YOKTUR”

“Siyaset dışı kalma hakkınız da yok” ifadelerini Kılıçdaroğlu, 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in sözleriyle değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Siyasetin giriş kapısı var, çıkış kapısı yoktur. Halkın talebi olduğu sürece siyasetçi bu talebe karşı kayıtsız kalamaz” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu’na ziyaretinde CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ile eski Milletvekilleri Metin Lütfü Baydar ve Metin Işık ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x